Leírás
Leírás
ISONEM ANTI-FIRE SOLUTION TŰZGÁTLÓ OLDAT nem azonos a tűzgátló habot képező bevonatokkal (Isonem Anti-Fire Paint Plus) vagy a tűzálló fedőfestékekkel (Isonem Anti-Fire Paint) Ez a tűzgátló oldat a felületet átitatva molekuláris szinten vonja be (kapszulázza) a kezelt felületet, és megakadályozza annak oxigénnel való érintkezését. Hatóanyagainak köszönhetően megakadályozza, hogy a felület elérje azt a hőmérsékletet, amely elindítja az égési reakciót. Bizonyított módon az anyag, amelyet az ISONEM tűzgátló folyadékkal kezeltek, soha nem gyullad ki. Ezt a terméket rétegelt lemezes fa ajtón tesztelték. A 14 mm vastag rétegelt lemez fa ajtó 1500 ° C-os hővel elöl 40 percig közvetlen lángnak volt kitéve, majd ezen időszak végén azt találták, hogy a hátsó felület csak 120 ° C-ra nőtt. Bizonyítást nyert, hogy a fa rétegelt lemez ajtó nem gyulladt ki.
Az ISONEM TŰZGÁTLÓ oldat olyan termék, amely 100% -ban természetes anyagokból készül, nem károsítja az emberi egészséget, 100% -ban oldódik a természetben, és nem tartalmaz tiltott anyagokat. A tűzgátló oldattal kezelt anyag füstje 50% -kal kevesebb szén-dioxidot és szén-monoxidot tartalmaz, mint ugyanazon anyag természetes állapota. Ezért, bár a felület nem gyúlékony, a keletkező füst fojtó hatása felére csökkent. Vízalapú, egy komponensű termék.
Alkalmazás:
Faanyagok esetében:
Alkalmazás: bemártás, áztatás, mázolás, permetezés, merítés, fürösztés, telítés a fa felszívó képességétől függően.
ISONEM ANTI-FIRE tűzgátló oldattal a fát átitatva (bemártás, permetezés) azt lehet elérni, hogy égés esetén, az oldatból felszabaduló nem mérgező gázok oxigénelvonó hatására az égés megszűnik. A felületen kialakuló fa-szén réteg szigetelő hatása is érvényesül.
A festékipar számára:
A termék nem azonos a tűzgátló habot képező bevonatokkal, más szóval tűzvédő festékekkel. Az alkalmazás módja a következő: Festés vagy lakkozás előtt a felületet fel kell csiszolni, majd az ANTI-FIRE égésgátló folyadékot közvetlenül a festés előtt a felületre fel kell vinni és feltétlenül meg kell szárítani. A festés a folyamat után történik. Festéshez az ISONEM ANTI-FIRE PAINT tűzálló festéket ajánljuk.
Az ipari ágazat esetében:
Szövet, pamut, gyapjú, szivacs stb. abszorbens anyagokat az ANTI-FIRE tűzgátló folyadékkal át kell itatni, a felesleget összenyomással el kell távolítani, majd az anyagot meg kell szárítani.
MI TESZI EGYEDIVÉ AZ ISONEM TŰZGÁTLÓ oldatot?
Az ISONEM TŰZGÁTLÓ nem azonos a tűzgátló habot képező bevonatokkal, más szóval tűzvédő festékekkel. A termék égésgátló hatással bír, a kezelt anyag (textil, fa stb.) izzik, amikor lángnak van kitéve, de azonnal kialszik, amikor a közvetlen lánghatás megszűnik. Más szavakkal, a lényeg az, hogy az anyag nem ég tovább, amikor a lángforrás megszűnik. Ez lelassíthatja a tűz terjedését, de nem képes megakadályozni a felület sérülését. Az ISONEM ANTI-FIRE tűzgátló oldattal kezelt anyag nem gyullad ki.
A TSE VIZSGÁLATI és ELLENŐRZÉSI JELENTÉS szerint:
– AZ ELLENŐRZÉS ÉS A KÍSÉRLETEK A TS EN ISO 1716: 2010 / 2011. JANUÁR SZERINT TÖRTÉNNEK.
– A TS EN ISO 1182 /02.02.2012 DATE/ 139913 NO. szerint az ellenőrzés és kísérletek eredményében, az A1 OSZTÁLY-ra jóváhagyva az EN 13501-1 / JANUARY-1 CHART-1 kritériumok szerint.
VIZSGÁLATI EREDMÉNYEK AZ IZMIRI MŰSZAKI BIOLÓGIAI INTÉZET KUTATÓLABORATÓRIUMA SZERINT
AZ ANYAGVÁLASZTÁS: Papír – Szivacs – Fa – Szövet – Pamut
EREDMÉNY: NINCS ÉGÉS
KÖVETKEZTETÉS
A sötétedésen kívül az érintett anyagokban nem figyeltek meg égést, káprázást, olvadási aktivitást, és ennek eredményeként kimutatták, hogy ez a folyadék hatékonyan használható égési események ellen.
MŰSZAKI ADATOK
Sűrűség (25°C, g/ml): | 1,10 ± 0,10 |
Forráspont: | 98° C |
Fagyáspont: | -3° C |
pH: | ~ 3,74 savas |
Párolgás (60°/24 óra): | 50% |
Oldószer: | Víz |
Égés/szag/habzás: | Egyik sem |
Értékelések
Még nincsenek értékelések.